Szczurowa: List do ziemi
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 05 kwietnia 2013 22:31

W tym roku ponad 500 dzieci z gminy Szczurowa tj. ze szkół podstawowych w: Szczurowej, Uściu Solnym, Zaborowie i Woli Przemykowskiej oraz dzieci z Komunalnego Przedszkola Publicznego w Szczurowej, zaangażowało się w akcję „Listy dla Ziemi”. Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. W kwietniu dzieci i młodzież w setkach polskich szkół napiszą listy, w których będą przekonywać dorosłych do recyklingu, sadzenia drzew i innych pozytywnych zachowań. Akcja ma zachęcać do dyskutowania o najważniejszych ekologicznych problemach i edukować społeczeństwo. By to osiągnąć, nie tylko zostanie napisanych tysiące listów w szkołach i w przestrzeni publicznej, ale przeprowadzane będą konkursy na najpiękniejszy polski list, zorganizowane będą warsztaty, wystawy, happeningi, gry i zabawy w całym kraju. Listy dla Ziemi to akcja o ogromnej skali i o ogromnej wadze. Temat gospodarki odpadami to w tym roku, ze względu na wchodzącą ustawę śmieciową, najważniejszy ekologiczny problem – mówią opiekunowie.

 

[pr]


Komentarze (1)

Pseudonim : Inga 05 kwiecień 2013 21:55
Nasza szkoła od lat ma wiele oryginalnych pomysłów. Ten, ma uwrażliwić wszystkich na sprawy ekologii i ochrony środowiska naturalnego

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .