Brzesko: Dla wszystkich Pań…
WYDARZENIA - Fotokronika
piątek, 08 marca 2013 23:12
PTR_9741Wypełniona prawie po brzegi sala widowiskowa Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Brzesku jest najlepszym dowodem na to, że z jednej strony zorganizowane święto kobiet nie jest jednak reliktem socjalizmu, ale także dowodem na to, że zainicjowana przed kilkoma laty akcja, organizowania imprez kulturalno rozrywkowych, związanych z 8 marca, ma sens.
 

Od lat się mówi, że dla jest to relikt socjalizmu, dla innych zbędna impreza, bo panie szanować trzeba przez cały rok. Z tym pierwszym stwierdzeniem nie zgadzamy się w ogóle, z drugim, w połowie – z tym, że panie trzeba szanować przez cały czas. Ale nie zmienia to faktu, że są dni, w których okazywać to można w sposób szczególny. Taki dzień to 8 marca. Dzisiejsze spotkanie w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym to dowód, że zainteresowanie płci pięknej jest spore. Prowadzący imprezę Krzysztof Bigaj, szef Biura Pormocji brzeskiego magistratu, jak zwykle z wielką swadą opowiadał o święcie i inicjatorach akcji. Przypomniał, że przed kilkoma już laty ten pomysł rzuciła Maria Kądziołka, od wielu lat radna Rady Miejskiej w Brzesku (w obecnej kadencji wiceprzewodnicząca, a zarazem szefowa jednego z zarządów osiedli w Brzesku). – To nie tylko doskonały pomysł na spotkanie integracyjne, ale także na pokazanie roli kobiety w naszym życiu.

Bez płci pięknej, bez waszego serca, zaangażowania w sprawy rodziny, swojej miejscowości, nasza rzeczywistość byłaby znacznie uboższa - trafnie zauważ burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Podczas spotkania w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym zaprezentował się akordeonista, nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku, Paweł Dyjak. Był także koncert doskonale zapowiadającej się grupy rockowo – popowej After Day. Muzycy tej formacji wykonali kilka coverów. Burmistrz Grzegorz Wawryka wręczył trzy nagrody dla Emilii Kamińskiej, Grażyny Płachty i Stanisławy Żak. Dwie ostatnie panie pracują w Brzeskich Zakładach Komunalnych. Na co dzień ciężko pracują, odśnieżają, porządkują miasto, dbają o zieleń. Otrzymału laury w kategorii: Kobieta Wytrwała. Natomiast pierwsza z uhonorowanych jest emerytką, ale aktywnie włącza się we wszelkiego rodzaju działalność społeczną w mieście. Dobry pomysł – przyznania laurów paniom, które na co dzień nie zajmują eksponowanych stanowisk, ale swoją pracą, uczciwością, współtworzą brzeską rzeczywistość. – Za to nakleja się wam wielkie słowa uznania. Wszystkim paniom życzę dużo zdrowia, radości, zadowolenia z życia rodzinnego i pracy zawodowej, spełnienia najskrytszych marzeń – mówił burmistrz Wawryka.

Oczywiście nie zapomniano o poczęstunku: była kawa, pyszne ciasto, a każda z pań otrzymała specjalną laurkę. Rozdawali je burmistrz Grzegorz Wawryka oraz radni miejscy Edward Knaga i Piotr Wyczesany, w asyście Krzysztofa Bigaja. Przypomnijmy, że wielki maraton święta 8 marca rozpoczął się przed dwoma dniami: 6 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mokrzyskach, gdzie zaprezentował się zespół akordeonistów. Gościło tam około stu pań. Drugi akcent tego bloku to spotkanie 7 marca. Tym razem organizatorzy zaprosili panie do Poręby Spytkowskiej.

[pr]

Komentarze (2)

Pseudonim : Srebrny Lis 09 marzec 2013 08:02
Same lisiczki i nawet miejscowi kabareciarze :-)
Pseudonim : Marcelina 09 marzec 2013 11:11
Bardzo proooszę o usunięcie co poniektórych zdjęć :D

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .