O straży wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Fotokronika
czwartek, 28 lutego 2013 22:30

PTR_8765Filip Rosa w kategorii szkół podstawowych oraz Patrycja Warmuz w gronie gimnazjalistów – to laureaci gminnego konkursu wiedzy pożarniczej, który został zorganizowany przez Zarząd Gminy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzesku. Gościny uczestnikom turnieju udzieliła Szkoła Podstawowa w Porębie Spytkowskiej. Konkurs został zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych. 18 uczestników, z kilku szkół w gminie, rywalizowało w kategorii uczniów szkół podstawowych. Wygrał Filip Rosa, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. O miejscu drugim zdecydowała dogrywka. Wygrał ją i ostatecznie zajął drugie miejsce, Wiktor Warmuz ze Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach, a trzecie Mateusz Rajski ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku. Aż pięciu uczestników znalazło się tuż za podium, zajmując równorzędne, czwarte miejsce. Są to: Wiktoria Mirska, Jakub Bąk, Weronika Podleś, Tomasz Bakalarz i Anna Zaleśna. Dodajmy, że udział w konkursie wzięły udział następujące szkoły podstawowe z gminy Brzesko: SP nr 3 Brzesko, SP Mokrzyska, SP Poręba Spytkowska, SP nr 1 Jadowniki, SP Bucze, SP Sterkowiec.

 

Natomiast w gronie gimnazjalistów klasą dla siebie były uczennice z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzesku. Złoto wywalczyła Patrycja Warmuz, srebro Natalia Mikos, a brąz Paulina Białek. Na czwartym miejscu sklasyfikowano trzech uczniów: Otylię Podoba, Aldonę Michalską oraz Katarzynę Lach. Dalsze lokaty zajęły Daria Kazimierczak, Katarzyna Kliczek i Ewa Jędryka. Dodajmy, że laureaci miejsc od I do III będą reprezentowali gminę Brzesko na konkursie o charakterze powiatowym. Nad sprawnym przebiegiem zmagań czuwali strażacy Adam Cebula, Marian Czarnik, Krzysztof Rachwał i Adrian Zaleśny. – Konkurs stał na wysokim poziomie, wiedza uczniów jest spora. Za to dziękuję młodzieży i ich opiekunom. Z roku na rok liczba uczestników jest większa, a poziom zmagań wyższy – oceniał przewodniczący jury Adam Cebula (emerytowany kapitan Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku). Nagrody laureatom konkursu wręczył burmistrz Grzegorz Wawryka w asyście szefa wydziału edukacji brzeskiego magistratu. – Jury mówi, że wasza wiedza na temat ochrony pożarowej jest spora. Gratuluję. Mam nadzieję, że wielu z was zasili kiedyś szeregi OSP, a może straży zawodowej. Pomaganie innym to wielka sprawa – mówił burmistrz Grzegorz Wawryka.

[mir]Komentarze (1)

Pseudonim : osp 05 marzec 2013 20:28
ludzie dzieki ktorym gminne jednostki szału nie robią. ale do zdjecia zawsze pierwsi

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .