Medale za synów w wojsku
WYDARZENIA - Fotokronika
wtorek, 05 lutego 2013 22:55

PTR_7425Złotymi i srebrnymi medalami za zasługi dla obronności kraju nagrodzono ponad dwudziestu mieszkańców powiatu brzeskiego. Odznaczenia, w asyście starosty, burmistrzów i wójtów z tego terenu, wręczył komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, pułkownik Zbigniew Skurnowicz. Złoty Medal Za Zasługi Dla Obronności Kraju należy się rodzicom, których co najmniej pięcioro dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową albo co najmniej troje pełniło (pełni) zawodową służbę wojskową. Natomiast Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Obronności Kraju nagradzani są rodzice, jeżeli troje lub czworo dzieci pełniło nienagannie czynną służbę wojskową.

 

Tym razem złote medale odebrali: Zofia i Stanisław Migrałowie z Jadownik (gmina Brzesko), Zofia Krzyżak z Piaski Drużkowa (gmina Czchów), natomiast srebrne otrzymali: Halina i Jan Ważydrągowie z Jasienia; Władysława i Stanisław Żakowie z Brzeska (wszyscy gmina Brzesko), Janina i Adam Mrozowie z Jurkowa, Janina i Jerzy Sowa z Tworkowej, Janina i Roman Trepowie z Tymowej (wszyscy gmina Czchów), Anna i Józef Bawołowie z Uścia Solnego, Stanisława Bodek z Iwkowej, Emilia i Kazimierz Krwalowie z Iwkowej, Halina i Józef Krzyżakowie z Drużkowa Pustego Elżbieta Nowak z Iwkowej, Stanisława Repetowska z Iwkowej, Grażyna Jakubus z Dębna oraz Janina i Stanisław Kargolowie z Jastwi (także gmina Dębno). – To wielkie wydarzenie, cieszę się, że nasz powiat może wszystkich gościć. Obrona kraju to zaszczyt – mówił starosta brzeski Andrzej Potępa. Gratulacje odznaczonym złożyli burmistrz Czchowa Marek Chudoba, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, wójt Szczurowej Marian Zalewski, zastępca wójta gminy Dębno, Antoni Brachucy oraz gospodarz Iwkowej, Bogusław Kamiński. – Dla nagrodzonych to powód do dumy. Jest z czego się cieszyć – mówił burmistrz Chudoba. Wtórował mu gospodarz Brzeska. – Z wielkim szacunkiem odnosimy się do was. Są tacy, którzy kilku synów wyprawili do wojska – mówił. Wójt Szczurowej gratulował wszystkim. – teraz pozostała tylko służba zawodowa, ale i nią zainteresowanie jest spore – mówił.

[mir]Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .