Spotkanie parlamentarzystów Solidarnej Polski
WYDARZENIA - Fotokronika
sobota, 02 lutego 2013 22:10

jrojekbrzeskoO pakiecie klimatycznym, korupcji, oświacie i ekologii, ustawie śmieciowej dyskutowali uczestnicy spotkania z parlamentarzystami Solidarnej Polski. W Brzesku pojawili się senator Maciej Klima oraz posłowie Jan Ziobro oraz Józef Rojek. Poseł Jan Ziobro podkreślał, że w czasach kiedy resortem sprawiedliwości kierował minister Zbigniew Ziobro, w Polsce zjawisko korupcji zostało niemal całkowicie wyplenione. Jego zdaniem gdyby dzisiejszy lider Solidarnej Polski przez kolejnych kilka lat kierował tym ministerstwem, nasz kraj byłby krajem transparentnym, wolnym od korupcji, łapownictwa. – Z korupcją trzeba walczyć prawnie i mentalnie. Tylko w ten sposób uda się naprawić państwo. Korupcja jest jedna z największych chorób naszego kraju: gospodarki, polityki, samorządu – oceniał poseł Jan Ziobro. Jego zdaniem bezpieczna i uczciwa Polska to warunek rozwoju. – Naszej formacji, Solidarnej Polsce nie braknie energii, by wprowadzić ją w życie. Po prostu należy podjąć szereg działań, aby Polska stała się „uczciwym i bezpiecznym krajem. Solidarna Polska postuluje m.in. podjęcie działań na rzecz likwidacji umów śmieciowych, a przy tym obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez małe firmy za nowo zatrudnionych pracowników. To sprawy priorytetowe – mówił poseł Ziobro.

 

Senator Maciej Klima wspomniał natomiast o pakiecie klimatycznym. – Nie mamy wątpliwości, że walka o środowisko naturalne jest konieczna. Szkopuł w tym, że na Polskę i kilka innych krajów nowej Unii narzucono srogie normy, tymczasem wielcy truciciele, gospodarki Stanów Zjednoczonych, Chin, Japonii i Brazylii nic sobie z tego nie robią. W efekcie nasza gospodarka może stać się mało konkurencyjna. Jak przekonywał senator niedługo staniemy w obliczu potężnej przeszkody dla dalszego wzrostu gospodarczego. Wszystko wskazuje na to, że ceny energii w Polsce od roku 2013 wzrosną o 30 – 40 procent, a w dalszej perspektywie mogą wzrosnąć nawet do 80 procent. Przyczyną tego drastycznego wzrostu cen energii będzie realizacja unijnego pakietu energetyczno-klimatycznego. Polska popełniła kolosalny błąd zgadzając się na jego wprowadzenie – przekonywał senator Klima. Zdaniem parlamentarzystów Solidarnej Polski rząd powinien jak najszybciej pakiet wypowiedzieć. – Niedawno ruszyła akcja zbierania podpisów za zawieszeniem niekorzystnego dla Polski pakietu klimatycznego. Potrzeba będzie miliona podpisów w siedmiu krajach UE, po to by wezwać Komisję Europejską (KE) do przedstawienia projektu aktu prawnego zawieszającego wykonanie tzw. Pakietu Klimatycznego – tłumaczył senator.

Dodajmy, że negatywną konsekwencje Pakietu Klimatycznego dla Polski jest to, że nasza gospodarka będzie się rozwijać wyłącznie wtedy, gdy będzie miała dostęp do energii, wytwarzanej najlepiej z naszych własnych, krajowych zasobów, energii - pewnej i niedrogiej. O ustawie śmieciowej, jako poseł i wieloletni prezydent Tarnowa, mówił Józef Rojek. – Porządkowanie gospodarki komunalnej jest potrzebne, walka z dzikimi wysypiskami śmieci też, ale ustawa jest wielkim bublem prawnym. Rząd premiera Donalda Tuska po raz kolejny pokazał, że nie wsłuchuje się w głos samorządów. Projekty przygotowywane przez gminy były racjonalne, ale jak trafiły pod „obróbkę rządu” to wyszedł z tego prawny potworek – mówił poseł. Jego zdaniem w dzisiejszej sytuacji ekonomicznej Polaków, najlepiej byłoby ustawę zawiesić na dwa – trzy lata. Nie zabrakło pytań z sali. Burmistrz Brzeska Grzegorza Wawryka dopytywał o nowelizację Karty Nauczyciela i finansowanie oświaty. Parlamentarzyści Solidarnej Polski nie mają najmniejszych wątpliwości, że system wspierania gmin i powiatów przez resort edukacji jest haniebny. – Z jednej strony potrzebna jest reforma systemowa, z drugiej większe środki. A rząd nie robi nic, nawet już administrowanie krajem mu nie wychodzi – grzmiał poseł Rojek.

[pr] 


Komentarze (5)

Pseudonim : ja 04 luty 2013 08:06
Jakoś ta młodzież nie lgnie do Solidarnej Polski jak widać ;-)
Pseudonim : an 04 luty 2013 14:51
solidarna Polska jezeli nie wroci do pisu to po wyborach przestanie istniec zreszta tak samo jak PJN
Pseudonim : Ruch 04 luty 2013 17:09
Lepsza SP niż Pis
W PiS średnia wieku 70
Pseudonim : KNP 05 luty 2013 02:01
Dla porównania spotkanie z JKM czy Michalkiewiczem , młodzieży dużo więcej
Pseudonim : młodzież 05 luty 2013 21:07
Bo młodzież ma gdzieś puste obietnice. Mają już dość milionów mieszkań chcą pracy żeby móc sobie kupić.
Dość socjalu dla najgłośniej krzyczących

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .