Brzesko: XXI Finał WOŚP - zebrano 53414,64 zł
WYDARZENIA - Fotokronika
niedziela, 13 stycznia 2013 22:05

PTR_604653414 złotych i 64 grosze zebrano dzisiaj w Brzesku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To datki ze zbiórki i licytacji. Licytacja serduszek dała kwotę 13.100 złotych. Najwięcej w puszce miał Szymon Szwarga. W sumie uzbierał 1182.98 złotego. – Rzadko kto odmawiał. Dominował bilon i banknoty o nominale 10, 20 złotych, ale zdarzały się także datki znacznie większe – mówili nam wolontariusze, którzy dotarli późnym popołudniem do sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Brzesku. Kwestowali od wczesnych godzin porannych. Najpierw zbierali datki w okolicach kościołów, dworców, na Rynku i w pobliżu dużych sklepów spożywczych. Mieszkańcy Brzeska okazali się być hojni. Niemal wszyscy zgodnie podkreślali, że cel akcji Owsiaka jest szczytny. Tym argumentowali otwartość swojego serca i kieszeni. Po południu sporo działo się na placu Kazimierza Wielkiego, gdzie odbyły się liczne koncerty, występy artystyczne oraz licytacje. W gronie osób, które uczestniczyły w licytacji byli przedstawiciele samorządu, przedsiębiorcy, ale także mieszkańcy miasta. Orkiestrowe granie rozpoczęła Miejska Orkiestra Dęta. Na scenie zaprezentowały się zespoły Country Motion Trio, Jack and Roll, Fun Fire. O godzinie 20 niebo nad Brzeskiem rozświetli Światełko do Nieba.

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 21. Podobnie jak w latach poprzednich fundacja Jurka Owsiaka pochylać się nadal będzie nad problemami polskiej medycyny dziecięcej. Tak jak zawsze, naszą pomoc realizować będziemy poprzez zakup sprzętu medycznego do jednostek opieki zdrowotnej, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Jednak po 20 latach działalności w bezpośredniej bliskości służby zdrowia widzimy, jak bardzo pomocy potrzebują także seniorzy. Ten Finał, w znacznej części dedykowany został ludziom w podeszłym wieku chorym na choroby przewlekłe, ma mieć również wymiar symboliczny. Nie jesteśmy i nigdy nie będziemy w stanie rozwiązać ogromnej ilości problemów, jakie są związane z tą dziedziną medycyny. Chcemy jednak zwrócić uwagę Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także i niestety bardzo częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku. Pieniądze zebrane w 21. Finale chcemy podzielić. Połowę wykorzystamy na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych. W tym drugim przypadku nasza pomoc trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie – zapowiadał Jurek Owsiak.

[pr]Komentarze (6)

Pseudonim : Ania 13 styczeń 2013 21:57
Było świetnie. Brawo organizatorzy, fajne fory.
Pseudonim : Daniel 13 styczeń 2013 21:58
Ale ma głos ta laska. Ma ktoś na nią namiar. Mój adres: daniel69k@wp.pl
Pseudonim : Robert 13 styczeń 2013 22:20
Szkoda, że nie udało się pobić rekordu sprzed roku.
Pseudonim : Jaszczur 88 13 styczeń 2013 22:20
Ile wtedy było. Ktoś wie. Niech napisze?
Pseudonim : kkkkkkkkkkkk 13 styczeń 2013 22:44
57.565,91 - tyle było w tamtym roku
Pseudonim : Henry 17 styczeń 2013 19:29
Fajnie wyglądała wokalistka fun fire :) Pozdrowienia z brzeska

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052020p

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .