Brzesko: Zakończył się remont ulicy Wiejskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 18 października 2012 20:24

Kilkaset tysięcy złotych kosztował remont ulicy Wiejskiej w Brzesku. - Pieniądze na ten cel przekazał samorząd gminy. Prace udało się wykonać w ekspresowym tempie – podkreśla Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska. Zgodnie z umową z wykonawcą remont miał potrwać do końca października. - W ubiegłym roku do domów przy Wiejskiej podłączono sieć kanalizacyjną, potem została tam wykonana  kanalizacja deszczowa, a po jej zakończeniu na drodze położono nową nawierzchnię asfaltową – mówi nam Antoni Staszczyk z brzeskiego magistratu.

 

Jak nas poinformowano w brzeskim magistracie na prace przeznaczono prawie 400 tysięcy złotych, przy czym cała kwota pochodzi z budżetu gminy. – Od ubiegłego roku droga była w kiepskim stanie i kierowcy, którzy po niej jeździli mieli powody do narzekania. Początkowo mieliśmy taki plan, że ulica remontowana będzie wówczas, gdy budowany będzie tymczasowy zjazd ulicą Leśną. Jednak wnioski mieszkańców spowodowały, że postanowiliśmy remont przyśpieszyć - dodaje Grzegorz Wawryka. Prace przebiegały bardzo sprawnie, drogowcom sprzyjała pogoda. Remont drogi wykonała firma ReDróg Wojciecha Krzyżaka z Porąbki Iwkowskiej.

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Solidna podbudowa, ma uchronić w przyszłości jezdnię przed zniszczeniem. – Słoneczna pogoda pozwoliła nam wykonać prace o blisko dwa tygodnie wcześniej niż to wynikało z umowy – mówi nam Wojciech Krzyżak. Mieszkańcy tej części miasta są zadowoleni. Przyznają, że stan drogi był kiepski. – Teraz będzie jeździło się tędy bez przeszkód – mówią nam.

[pr]


Komentarze (5)

Pseudonim : chodnik 07 listopad 2012 20:57
wiejską protestantom wyremontowali by w cholewach nie chodzili a na leśnej od E4 ulica nie zna chodnika...
Pseudonim : buntownik z wyboru 11 listopad 2012 16:59
do chodnik : zamknij morde capie , chcesz chodnik zrob ten jeden krok ku lepszemu - zaprotestuj...jezeli dla ciebie to tak wiele , chodz sobie dalej jaką masz i nie płacz więcej...
Pseudonim : chochlik 11 listopad 2012 20:09
Brakuje fotoradaru z ograniczeniem 30 km/h a jak zrobią zjazd,dojazd to ludzie będą pędzić tedy i gmina się dorobi... a może na chodnik po 2 stronie sie uzbiera...(skoro od strony lasu Nie pozwolili)...
Pseudonim : go[ 12 listopad 2012 15:11
buntownik nie kapuje,ej capie capie, jakby nie protest to na lesnej też by chodnik był i tyle, no ale nazwa ulicy WIEJSKA zobowiązuje,hehe
Pseudonim : radian 09 luty 2017 13:11
W materiale, Pan Antoni Staszczyk informuje nas, że w przyszłym roku (remont odbył się w 2012) zostanie wykonana warstwa ścieralna. Obecnie jest rok 2017, a warstwy ścieralnej nadal nie ma. Degradacja warstwy wiążącej postępuje bardzo szybko o czym świadczą liczne spękania oraz ubytki w warstwie, a to dlatego, że nie jest ona zabezpieczona warstwą ścieralną. Krawężniki przy wjazdach są tak wysokie, że samochody zahaczają podwoziem. Dobrze by było, żeby ktoś się tym zainteresował. Dopóki nie ma warstwy ścieralnej remont NIE JEST ZAKOŃCZONY.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .