Rywalizowali o Złoty Warkocz Tarłówny
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 23 września 2012 23:57

Salwa armatnia zainaugurowała XVII już Międzynarodowy Turniej Rycerski o Złoty Warkocz Tarłówny. Do Dębna ściągnęło rycerstwo z Polski i zawsze przyjaźnie nastawionych do nas Węgier. W sumie  kilka tysięcy gości obserwowało zmagania rycerstwa. W gronie gości byli m.in. posłowie Edward Czesak i Józef Rojek, wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys, wicemarszałek Roman Ciepiela, starosta brzeski Andrzej Potępa,  dyrektor tarnowskiego Muzeum Andrzej Szpunar i wójt Dębno, Grzegorz Brach. Przygotowano wiele atrakcji i pokazów obejmujących prezentacje historyczne - odtwarzających historię wojskowości od średniowiecza do czasów Księstwa Warszawskiego. W tym roku odbyły się walki rycerskie, pokazy konne, musztra, żonglowanie chorągwiami, prezentacja artylerii, pokazy dawnych tańców, było obozowisko rycerskie oraz teatr ognia. Sporym powodzeniem cieszył się turniej indywidualny „O Złoty Warkocz Tarłówny”.

 

W fosie pod zamkiem w Dębnie, zaprezentowali się: Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Agencja Eventów Historycznych Sarmata, Drużyna Rycerska Jakuba Odrowąża, Bractwo św. Jerzego z Wyszehradu. Podczas Turnieju odbył się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Wyszehrad, Muzeum w Wyszehradzie, Bractwem św. Jerzego z Wyszehradu, Gminą Dębno i Muzeum Okręgowym w Tarnowie. – Turniej to doskonała lekcja historii: nie tylko widowiskowa impreza z punktu widzenia najmłodszych ale całych rodzin. Dodatkowe atrakcje zostały tak obmyślane, by była to propozycja dla całych, wielopokoleniowych rodzin – zauważa wójt Brach. Jego zdaniem spora w tym zasługa sponsorów i mecenasów Turnieju.

[pr]Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072020

ofpowbrz

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .