Reklama
Nowy samochód dla Policji
WYDARZENIA - w Powiecie
sobota, 24 marca 2007 13:01

Gmina Dębno chce dofinansować zakup samochodu patrolowego dla policji. Warunek: samochód ma być wykorzystywany na terenie gminy. W inne rejony można by go wysyłać tylko w wyjątkowych sytuacjach. Władze gminy i kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie są już w tej sprawie "po słowie". Zarówno jedna, jak i druga strona są takim rozwiązaniem zainteresowane. Dla samorządu to oczywisty sposób poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy, dla policji to z kolei poprawa  skuteczności oraz warunków pracy.
Wstępnie przyjęto, że zakup samochodu sfinansowano by po połowie. Oznacza to, że samorząd musiałby wyłożyć ok. 35 tys. zł. – Mamy pieniądze na ten cel zaplanowane w budżecie – deklaruje Grzegorz Brach, Wójt Gminy Dębno.


Samorząd jest gotów wydać pieniądze w każdej chwili. Termin, w którym to faktycznie nastąpi zależy teraz od policji. Jak tylko podejmie ona decyzję o przetargu w tej sprawie, zakup będzie mógł być sfinalizowany.


Nowe auto to nie żadna fanaberia, ale konieczność. Dzisiaj policja ma w Dębnie do dyspozycji leciwego poloneza, który ma już prawo odmawiać czasem posłuszeństwa.
 
[UG Dębno

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .