Reklama
Rock AUTOSTRADA Festival - już w ten weekend
ROZRYWKA - Aktualności
środa, 26 sierpnia 2009 12:03
To już V – jubileuszowa edycja festiwalu zespołów rockowych w Proszówkach. Początkowo były to plenerowe koncerty, które po dwóch latach, od roku 2005 przekształciły się w cykliczny festiwal zespołów rockowych. Podczas preeliminacji jury (m.in. Agnieszka Barańska, Tomasz Grochola, Małgorzata Kaczmarek, Piotr Lekki, Marek Piekarczyk, Jan Poprawa, Robert (Sierściu) Masztalerz, Jerzy Skarżyński, Piotr Szyc, Jacek Tokarczyk) spośród nadesłanych zgłoszeń kwalifikuje do koncertu finałowego 10 zespołów. Generalnie są to zespoły krajowe, chociaż pojawiają się reprezentanci spoza granic Polski. Po części konkursowej, która zwykle każdego roku trwa od 12:00 do 18:00 rozpoczyna się druga część imprezy czyli kolejno: koncert laureata poprzedniej edycji ( w roku 2008 zwyciężył SNAKE CHARMER z Wrocławia, w roku 2007 – ORANGE THE JUICE ze Stalowej Woli, w roku 2006 KRUSHER z Krosna i SKAFANDER z Bochni, w roku 2005 HIGHWAY z Zabrza), ogłoszenie wyników i koncert finałowy.

 

W poprzednich edycjach w finale występowali: Agressiva 69, Cameron Vegas, Revolucja Lombard, TSA, Mech i Dżem. W roku 2008 po raz pierwszy festiwal odbywał się w formule dwu dniowej. W pierwszym - poza konkursowym dniu na festiwalowej scenie pojawiły się zespoły z Bochni, Brzeska i Krakowa , a więc był to swego rodzaju koncert Małopolska Rock Day.

W tym roku – dzień pierwszy festiwalu będzie dniem również muzycznie dniem małopolski. Jednak goście i publiczność przyjadą z calego kraju, głównie za sprawą spotkania motocyklistów, posiadaczy samochodów VW Garbus i terenowych pojazdów Suzuki. Po koncertach zespołów wywodzących się z Bochni w finale pierwszego dnia wystąpi Agressiva 69 i tradycyjnie już Jurrors r’AF Band – skład, którego tworzą festiwalowi jurorzy. Sobota zakończy się bardzo popularnym wśród publiczności na całym świecie Live Actem. W drugim dniu po części konkursowej (12 zespolów) i koncercie Szkoły Rocka (suport) o godz. 20:00 na scenie pojawi się Oddział Zamknięty.

Swój akces do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło 156 zespołów w tym 3 z Białorusi, 2 z Ukrainy i 1 ze Szkocji. Po trzech nocach obrad preeliminacyjne jury wybrało 12 zespołów, które 30 sierpnia  (niedziela) 2009 wystąpią w koncercie finałowym festiwalu w godz. pomiędzy 12:00 a 18:00. Przerwy pomiędzy koncertami wypelniała będzie doskonale znana w Bochni formacja PiS (Piotrek Lekki i Sierściu).

Do udziału w V edycji festiwalu r’AF jury zakwalifikowało zespoły:
BREATH AND MIRACLE Kraków
CHEMICAL GARAGE Wodzisław Śląski
CIRYAM Krosno
HUMANIC Koluszki
KREDENZ Wrocław
METANOIA Żywiec
PAMPELUNA Koszalin
PATHFINDER Poznań
PERIHELLIUM Tarnów
SNOW Sandomierz
VOLTAIRE Bydgoszcz
ZDERZENIE Warszawa

Organizator: Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni
Patronat: Wójt Gminy Bochnia
Festiwal: 29 – 30 sierpnia 2009
Miejsce: Proszówki (plener obok krytej pływalni)

Imprezy towarzyszące: 28.08.2009. – 30.08.2009.
I Zlot Motocykli BIKERZONE
II Zlot Posiadaczy samochodów marki VW Garbus
III Zlot Posiadaczy Samochodów Terenowych Suzuki SUZUKOWNIA
Pole namiotowe, parking, miasteczka dla zlotowiczów. Wejście na festiwal jest bezpłatne.

Szczegółowe informacje www.rockautostrada.pl


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .