Reklama
Szczurowa. Jesienne inwestycje na drogach i obiektach
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 02 grudnia 2021 00:00

Prawie 180 tysięcy złotych kosztował remont drogi gminnej w miejscowości Rudy Rysie. Ponad połowę tej kwoty stanowiło dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dla poprawy bezpieczeństwa drogę poszerzono oraz zamontowano próg zwalniający. W ramach zadania wykonano nawierzchnię z betonu asfaltowego, odmulono rowy oraz oczyszczono istniejące przepusty.
Trwają także prace remontowe w budynku Domu Ludowego Szczurowa - Włoszyn.  Obiekt będzie miał nowe instalacje - elektryczną, gazową i C.O. Wymieniona zostanie również stolarka wewnętrzna. To kolejny etap modernizacji Domu Ludowego. Wartość inwestycji to blisko 150 tysięcy złotych. Kompleksowy remont Domu Ludowego w Szczurowej - Włoszynie to długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Przypomnijmy, że w zeszłym roku wykonano pierwszy etap modernizacji obiektu. Prace polegały na termomodernizacji budynku, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz remoncie części pomieszczeń. Ponadto zagospodarowano teren wokół budynku oraz zamontowano system monitoringu.


Kończą się powoli  prace modernizacyjne boiska sportowego w Niedzieliskach. Na ten cel pozyskano dofinansowanie w ramach programu “Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa”. Boisko sportowe w Niedzieliskach po latach eksploatacji wymagało pilnego remontu. W ramach inwestycji przeprowadzono rekultywację nawierzchni wraz z remontem drenażu i zastosowaniem siatek zabezpieczających przeciw kretom. Zostaną zamontowane piłkochwyty, bramki, ławki i kosze na  śmieci oraz zostanie wymienione zadaszenie istniejących wiat piłkarskich. Teren zostanie ogrodzony. - Jestem przekonany, że odnowione obiekty sportowe będą oblegane przez mieszkańców naszej gminy, zwłaszcza młode pokolenie, które po pandemii, potrzebuje ruchu – trafnie ocenia w rozmowie z naszą redakcją wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.
Na finiszu są też prace przy budowie oświetlenia dwóch przejść dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 964 w centrum Szczurowej. Na to zadanie pozyskano ponad 42 tysiące złotych z budżetu Województwa Małopolskiego. w rejonie poczty w Szczurowej. Łącznie za 70 tysięcy złotych powstanie dedykowane oświetlenie dwóch przejść dla pieszych.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .