Reklama
Dębno. Święto niepodległości nieco dłużej
WYDARZENIA - Dębno
środa, 17 listopada 2021 11:52

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, znowu w gminie Dębno zorganizowano uroczystości patriotyczne. 103 rocznicę odzyskania wolności przez Polskę rozpoczęła uroczysta Msza św. w Kościele św. Małgorzaty w Dębnie, sprawowana przez ks. dr Jerzego Krzanowskiego. W nabożeństwie wzięli udział Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło, Radni Gminy Dębno Ewa Płaneta, Grzegorz Gurgul, Andrzej Baca i Grzegorz Kłusek, dyrektorzy i nauczyciele z pobliskich szkół podstawowych, a także mieszkańcy gminy. Po mszy św. odbył się marsz z biało - czerwonymi flagami pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólnie odśpiewano hymn państwowy, a przy asyście pocztów sztandarowych zostały złożone wiązanki przez delegacje wieńcowe.


W Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi rozpoczął się II Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dębno, którego inauguracji dokonał Dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło. Uroczyste obchody w Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy rozpoczęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Dudka, którzy przygotowali występ upamiętniający poległych w obronie kraju. Po inscenizacji odbyła się Msza Św. sprawowana przez ks. Proboszcza Stanisława Dudka. Po Mszy, zgromadzeni udali się pod pomnik, aby pomodlić się za poległych w walce o wolność. Wiązanki oraz znicze złożyli: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzy oraz Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, a także radny Gminy Dębno oraz sołtys wsi Marek Łośko.


Wieczorem, po zaciętych rozgrywkach szachowych odbywających się w Domu Kultury dyplomy oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski wspólnie z Dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury Łukaszem Przybyło. O godz. 18:00 w formule online odbył się koncert pt. "Polskie Drogi Wolności" w hołdzie pokoleniom Polaków walczącym o Niepodległą Ojczyznę. Wystąpili dębińscy artyści, instruktorzy oraz wokaliści Dębińskiego Centrum Kultury, którzy w nowych aranżacjach znanych pieśni patriotycznych poprowadzili słuchaczy przez historię polskich walk o Niepodległość. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości zwieńczy turniej siatkarski, który zostanie rozegrany 21 listopada na Hali Widowiskowo Sportowej w Dębnie.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .