Reklama
Czy Edward Czesak pokieruje strukturami partii w Małopolsce?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 09 listopada 2021 22:43

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2022 roku, najdalej – jak twierdzi nasz informator na Nowogrodzkiej w Warszawie (w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości) od 1 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap zmian statutowych w Prawie i Sprawiedliwości. – Ma powstać Biuro Krajowe PiS z 16 sekretarzami wojewódzkimi, którzy mają dać impuls do działania działaczom w terenie, ale też mają być swego rodzaju „oczami i uszami” partii w terenie. Będą odgrywali ogromną rolę. Jeśli mamy wygrać kolejne wybory parlamentarne samorządowe, musimy wiedzieć co dzieje się w regionie.  Czy aby lokalni baronowie nie rozsadzają partii od wewnątrz? - mówi naszej redakcji nasz informator. Kto pokieruje pracami małopolskiego biura? Nie wykluczone, że były poseł Edward Czesak. Ale po kolei…


Idą zmiany…
Podczas lipcowego kongresu PiS, premier Jarosław Kaczyński mówił, że partia planuje dokonać zmiany na poziomie struktur podstawowych i przejście na strukturę wojewódzką opartą o okręgi, które będą równoznaczne - w sensie terytorialnym - z okręgami senackimi. - Od razu chce zastrzec, że to nie oznacza, że my planujemy tego rodzaju ordynację wyborczą. Niczego takiego nie planujemy – mówił prezes Jarosław Kaczyński. W lipcu 2021 roku delegaci zdecydowali o stworzeniu stanowiska Sekretarza Generalnego PiS w miejsce funkcji szefa Komitetu Wykonawczego. Wtedy też zdecydowano też o powołaniu Biura Krajowego PiS, które będzie zatrudniało sekretarzy wojewódzkich. Wiele wskazuje na to, że Biuro Krajowe PiS zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2022 roku, najdalej od 1 kwietnia. Ma być w  nim zatrudnionych 16 sekretarzy wojewódzkich, którzy mają dbać o kwestie organizacyjne i informacyjne w terenie. Osoby te nie będą mogły być zatrudnione na etacie w innych miejscach, jak spółki czy urzędy, pełnić funkcji posła czy senatora. Sekretarze będą zajmowali się oceną stanu struktur, weryfikowaniem tego jak struktury działają. Mają też dać działaczom impuls do działania, ale również być oczami i uszami sekretarza generalnego w terenie – podkreślają politycy PiS w Warszawie. Sekretarze wojewódzcy poza działalnością organizacyjną i nadzorczą nad strukturami w terenie będą przygotowywać partię do kolejnej części reformy, czyli zmiany struktury partii.
Może Edward Czesak?

- Edwarda znam od lat. Doskonale zna Małopolskę, zna teren. Jest członkiem partii od wielu lat. Moim zdaniem doskonale nadawałby się na to stanowisko. Jest świetnym organizatorem, graczem drugiego planu. Właśnie takie osoby są nam potrzebne, by wygrać kolejne wybory parlamentarne. Wygrać i znowu rządzić samodzielnie. Fantasmagorie? Nie. W 2014 roku nikt nam nie dawał szansy, wygraliśmy dwa razy z rzędu wybory do parlamentu, wygraliśmy i samodzielnie rządzimy. Nie bez znaczenia jest fakt, że Edward jest jednym z najbliższych współpracowników premier Beaty Szydło, która będzie odgrywała coraz większa rolę w partii i polskiej polityce – mówi nam jeden z najbliższych współpracowników premiera Jarosława Kaczyńskiego. Podobnego zdania są inni politycy PiS. – Od momentu kiedy Edward Czesak stanął na czele tarnowskich struktur PiS odnosimy same sukcesy. Zaczęło się skromnie, za czasów świętej pamięci poseł Barbary Marianowskiej, od jednego posła. Teraz mamy ich siedmiu z dziewięciu, dwóch senatorów, pięciu z siedmiu radnych wojewódzkich, samodzielne rządy PiS w powiecie tarnowskim i dąbrowskim, koalicję w powiecie proszowickim, kilkunastu wójtów, setki radnych w tarnowskim okręgu wyborczym. To bez wątpienia zasługa Edwarda Czesaka, który potrafił budować, jednoczyć, a nie dzielić PiS – dodaje jeden z lokalnych działaczy PiS. Jego zdaniem partia w „terenie” potrzebuje normalności, spokoju, wygaszenia wewnętrznych konfliktów.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .