Reklama
Nowy parking przy kościele w Jurkowie
WYDARZENIA - Czchów
niedziela, 31 października 2021 13:24

W tym roku udało się zakończyć budowę parkingu przy kościele parafialnym w Jurkowie. W ramach prac prowadzonych w 2020 roku utwardzono teren oraz położono obrzeża na co wydatkowano kwotę 83 tys. złotych.
W ramach prac zakończonych w tym roku cały parking zyskał nową nawierzchnie z kostki brukowej a wartość poniesionych prac to 123 tys. złotych.  – Staramy się, by w każdej kadencji samorządu pojawiły się nowe parkingi. Po pierwsze przybywa pojazdów w gminie; po drugie – z roku na rok rośnie potok ruchu turystycznego, a tym samym coraz więcej osób przyjezdnych pojawia się w gminie, w zasadzie ten ruch trwa cały rok, z nasileniem od kwietnia do listopada. Dlatego  gmina inwestycje w nowe parkingi. Ten akurat został wybudowany przy kościele, ale to teren w ścisłym centrum Jurkowa, korzystają z niego nie tylko ci, którzy podjeżdżają w niedzielę i święta na nabożeństwa w miejscowej świątyni, ale także tętni on życiem w pozostałe dni tygodnia – ocenia burmistrz Marek Chudoba. Jak mówi włodarz gminy prace przebiegały bardzo sprawnie. – Parking pomieści kilkadziesiąt samochodów – wylicza burmistrz Marek Chudoba.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .