Reklama
Gmina Dębno. Budowa trwa
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 31 października 2021 13:21

Wraz z początkiem 2021 r. Gmina Dębno w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH + ‚’ 2021, podpisała umowę o dofinansowanie ze środków budżetu Państwa, na zadanie pn.: „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie’’. Zgodnie z dokumentacją projektową zadanie obejmuje swoim zakresem  budowę obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu w Sufczynie w celu utworzenia żłobka.  Zintegrowany nowoczesny i energooszczędny obiekt wolnostojący, dwukondygnacyjny wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym oraz infrastrukturą towarzyszącą tj. parkingiem, układem komunikacji kołowej i pieszej i przyłączami, zapewni 20 miejsc dla dzieci do lat 3 oraz 50 miejsc dla podopiecznych w wieku przedszkolnym. Obiekt będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych.


Budowa ruszyła pełną parą! Cieszymy się, bo inwestując w rozwój gminy, musimy pamiętać również o tym, aby jej mieszkańcom żyło się lepiej. Budowa żłobka pozwoli na powrót do aktywności zawodowej kobiet i mężczyzn wyłączonych z rynku pracy z powodu sprawowania opieki nad dzieckiem. Będą one mogły skorzystać z kompleksowej opieki w nowo wybudowanej placówce i wrócić na rynek pracy – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.
Zadanie pn. „Budowa Zespołu Przedszkolno-Żłobkowego w Sufczynie’’ została dofinansowana ze środków budżetu Państwa w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat „MALUCH + ‚’ 2021 w kwocie  660 000,00 tys. oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie sięgającej ponad 1 250 000,00 zł. Planowany termin  zakończenia inwestycji to 2021 r.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .