Reklama
Powiat Tarnowski. Marszałek Małopolski jest z nich dumny
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 07 października 2021 08:55

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach reprezentowali Województwo Małopolskie podczas Ogólnopolskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździectwie, zdobywając 13 medali, w tym 5 złotych. Jestem pod ogromnym wrażeniem osiągnięć podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Życzę wszystkim sportowcom kolejnych sukcesów i wymarzonego powołania do kadry narodowej -  mówi marszałek Witold Kozłowski.

W dziesiątej edycji Mityngu Jeździeckiego, odbywającej się w Górze (woj. Wielkopolskie) wzięło udział 45 zawodników Olimpiad Specjalnych Polska. Rywalizowali oni w czterech konkurencjach: ujeżdżeniu, torze przeszkód, wyścigach sztafet oraz ósemce. - Konie towarzyszą naszym wychowankom dokładnie 25 lat, natomiast Sekcja Olimpiad Specjalnych działa od ponad 20 lat i w zasadzie od samego początku nasi wychowankowie reprezentują województwo małopolskie na wszystkich imprezach sportowych o zasięgu krajowym - mówi Jacek Frankowski, dyrektor SOSW w Wierzchosławicach.

Każdy złoty medal zdobyty w trakcie tej imprezy sportowej jest szansą dla podopiecznych do zakwalifikowania się do reprezentacji Polski na XVI Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w 2023 roku w Berlinie. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wierzchosławicach – Dwudniakach prowadzi dwie szkoły dla osób z niepełnosprawnościami – szkołę podstawową i szkołę przysposabiającą do pracy. Niedawno oddana do użytku nowoczesna stajnia terapeutyczno-sportowe wraz z wybiegiem dla koni jest nie tylko wykorzystywana, ale również prowadzona przez osoby z niepełnosprawn


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .