Reklama
Będzie obwodnica Żabna
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 04 października 2021 20:41

Nie ma pytania „czy”, jest pytanie „kiedy” – tak uczestnicy spotkania w Żabnie komentują budowę obwodnicy tego miasta. Niedawno z  inicjatywy Poseł Anny Pieczarki, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnicy Żabna. Spotkaniu przewodniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, a uczestniczyli w nim także Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, oraz mieszkańcy Żabna.

Podczas spotkania w Starostwie, na zdjęciu Poseł na Sejm RP Anna pieczarka, Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, Starosta tarnowski Roman Łucarz, Wicestarosta Jacek Hudyma, oraz Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmachn
Przebieg dróg wojewódzkich nr 975 oraz 973 przez centrum Żabna wiąże się z wieloma uciążliwościami, zarówno dla mieszkańców jak i dla kierowców, dlatego celem dyskusji było omówienie wielowariantowej koncepcji w projekcie inwestycji. Gmina będzie starała się zaprojektować ją w taki sposób, aby doszło do jak najmniejszej liczby potencjalnych wyburzeń, omijając osiedla mieszkaniowe, czy tereny inwestycyjne - powiedziała burmistrz Żabna Marta Herduś. - W tym momencie trwa dyskusja nad tym, którędy ma przebiegać obwodnica - dodała Pani Burmistrz. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się z tym, że obwodnica Żabna, przy obecnym zwiększonym ruchu samochodów, jest potrzebna i nadal będą trwały prace nad wybraniem najkorzystniejszego rozwiązania.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .