Reklama
Czchów. Rząd wprowadził, gmina musi realizować
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 04 października 2021 20:39

Każdy właściciel posesji ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw, o mocy do 1 MW. Przypominamy, że od 1 lipca 2021 r. w całej Polsce, na właścicieli lub zarządców budynków oraz lokali mieszkalnych i niemieszkalnych został nałożony obowiązek zgłaszania deklaracji do systemu CEEB. Wynika on z ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków. Deklarację można złożyć w formie papierowej – wypełniony dokument (do pobrania na dole strony) można wysłać listem lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Czchowie; drogą elektroniczną - na stronie https://zone.gunb.gov.pl/. Forma ta, wymaga uwierzytelnienia tożsamości za pośrednictwem Węzła Krajowego (Profilem Zaufanym, eDowodem lub za pośrednictwem tzw. węzła komercyjnego mojeID systemu banku). Zachęcamy do korzystania z tego sposobu składania deklaracji.

W przypadku nowo powstałych budynków, mieszkańcy (właściciele i zarządcy) muszą złożyć deklarację w terminie 14 dni od dnia uruchomienia źródła ciepła. W przypadku budynków już istniejących termin ten wynosi 12 miesięcy. Z uwagi na obecnie obowiązujący Program Ochrony Powietrza Województwa Małopolskiego, który nakłada na gminy obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ciepła i spalania paliw w oparciu o system CEEB, zwracamy się z prośbą do mieszkańców o jak najszybsze składanie deklaracji, najlepiej do końca grudnia 2021 r.. Przypominamy również, że obowiązek złożenia deklaracji jest nałożony ustawowo i za jego niewypełnienie w terminie grozi mandat do 500 zł lub grzywna do 5 000 zł (jeśli sprawa trafi do sądu).


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .