Reklama
Józef Gawron rekomendowany na wicemarszałka województwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 10 września 2021 10:13

gawron-800x583-800x445Marszałek Witold Kozłowski przedstawił radnym PiS kandydaturę na stanowisko, które straci Tomasz Urynowicz. Józef Gawron, radny sejmiku małopolskiego, były wicewojewoda małopolski i były zastępca dyrektora szpitala w Brzesku będzie nowym wicemarszałkiem Małopolski – dowiedziała się nasza redakcja. Zyskał on rekomendację władz partii na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz Betą Szydło. Za chwilę głosowanie.

W piątek 10 września 2021 roku Sejmik Województwa Małopolskiego najpierw odwoła z funkcji wicemarszałka Tomasza Urynowicza, a potem na jego miejsce powoła Józefa Gawrona. Przed rozpoczęciem obrad za zamkniętymi drzwiami obradował klub radnych PiS. I na tym posiedzeniu radni dowiedzieli się, kto zostanie nowym wicemarszałkiem.

Na giełdzie kandydatów wskazywanych na nowego wicemarszałka pojawiali się przede wszystkim Barbara Nowak, obecna kurator oświaty w Krakowie, Agnieszka Zając, która w ubiegłym tygodniu została radną sejmiku (objęła mandat po śp. Wojciechu Grzeszku) oraz Zbigniew Starzec, były wicewojewoda małopolski. I to rzeczywiście były wicewojewoda zostanie wicemarszałkiem małopolskim, ale to Józef Gawron.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .