Reklama
Opiekunki, które inspirują! W Brzesku, Bochni i Tarnowie powstaje wyjątkowy Projekt NIANIA
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 31 sierpnia 2021 16:02

Jak być nianią, którą pokocha dziecko? Jak spełnić coraz większe oczekiwania rodziców? I jak przede wszystkim czerpać satysfakcję z pracy opiekunki? Na te wszystkie pytania odpowie „Projekt NIANIA” i skupiający się wokół niego wyjątkowi i doświadczeni eksperci.

Od kilku tygodni Projekt NIANIA zaczyna gromadzić wokół siebie tych, dla których dzieci są największą wartością. To właśnie z myślą o tych najmłodszych zrodził się pomysł na agencję profesjonalnych niań w Brzesku, Bochni i Tarnowie, i cały pakiet edukacyjny skierowany do kobiet, chcących zostać specjalistkami w swojej dziedzinie. Ma być to także duże wsparcie w znalezieniu zatrudnienia w roli niani. – Sama od lat zajmuję się opieką nad dziećmi. Poza tym, że prowadzę swoją agencję PR, pracuję też jako niania. I jest to dla mnie zarówno niezwykłe zobowiązanie, jak i frajda! Kiedy moja mała podopieczna stwierdziła któregoś dnia, że jestem nianią na medal i powinnam uczyć inne nianie, co robić, by dziecko się uśmiechało, wzięłam to za przepustkę do nowego przedsięwzięcia – mówi Ewelina Świstak, szefowa Projektu i dodaje: - Zależy mi, by rozwijać tę inicjatywę w Brzesku i okolicach, i tworzyć grono sprawdzonych, doświadczonych opiekunek, które przejdą odpowiedni cykl szkoleń i staną się nianiami, które inspirują! plakat projekt niania 1-1
 
Do „Projektu NIANIA” zaproszono ekspertów z zakresu psychologii (Marlena Bronhard-Puchała, autorka Psychologove.pl), pedagogiki zabawy i logopedii (Beata Hermaszewska, właścicielka Centrum Wspierania Rozwoju) i pierwszej pomocy (Adrian Zadorecki, właściciel KursySOS.pl). Dzięki temu opiekunki otrzymują wszechstronną wiedzę na temat budowania relacji z dzieckiem, dbania o jego emocje, organizowania wolnego czasu, rozwijania kreatywności. Patronat medialny nad Projektem NIANIA objęły: SuperMamy.pl, PortalParentingowy.pl, Magazyn DZIECI, Magazyn Dobra Mama.

Projekt na początek ruszy lokalnie, ale w perspektywie ma docierać do coraz większej ilości odbiorców. Nie tylko rodziców i dzieci, ale także kobiet, które chcą zostać profesjonalnymi nianiami. - Zależy nam, by odczarować częsty wizerunek „nudnej”, niezaangażowanej opiekunki i zacząć edukować, wspierać, motywować do bycia nianią doskonałą – mówi szefowa Projektu.
 
W niedalekiej przyszłości planowane są ogólnopolskie inicjatywy (szkolenia, konferencje), które zbudują społeczność dorosłych dbających o dobro dzieci – ich kreatywny rozwój, emocje 
i bezpieczeństwo.


Kontakt dla przyszłych niań, które chcą uzyskać wsparcie w rozwoju i znalezieniu zatrudnienia, 
i rodziców, którzy szukają odpowiedniej opiekunki dla dziecka: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Informacje o Projekcie znajdziecie także na FB (https://www.facebook.com/projekt.niania.agencja) 
i IG (https://www.instagram.com/projekt.niania.agencja/).


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .