Reklama
Powiat brzeski. Zestaw laptopów dla uczniów i nauczycieli
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 26 sierpnia 2021 07:47

Powiat Brzeski pozyskał dofinansowanie w ramach projektu grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” – Grant nr 1 w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


W ramach grantu Powiat Brzeski zakupił 21 laptopów za kwotę ok. 70 000 zł dla szkół prowadzących kształcenie ogólne, które zostały przekazane do: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotej oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Łysej Górze.
Celem projektu jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne poprzez zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.
Realizacja projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” stanowi bezpośrednią odpowiedź na wyzwania dla oświaty w Małopolsce w zakresie pomocy uczniom w przejściu z tradycyjnego stacjonarnego modelu kształcenia na model zdalnego nauczania w oparciu o narzędzia cyfrowe.
Dotychczas Powiat Brzeski zakupił 208 laptopów do zdalnej nauki za kwotę ok. 700 000 zł.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .