Reklama
Eksportowy zespół. Zespół Regionalny „Porąbcoki”
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 22 sierpnia 2021 16:18

W dniach 15-21 lipca 2021 r. Zespół Regionalny „Porąbcoki” uczestniczył w IX Festiwalu Folklorystycznym MAKEDONKA 2021 w miejscowości Ochryda. Wyjazd mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu z Gminy Dębno. Członkowie zespołu zwiedzili zabytki, historyczne miejsca w Ochrydzie i jej okolicach. Oprócz Zespołu Regionalnego „Porąbcoki” w festiwalu uczestniczyło 8 innych zespołów z całej Europy, m.in. z Serbii, Rumunii czy też Czarnogóry.


Grupa „Porąbcoki”, choć stosunkowo młoda, jest już niezwykle utytułowana. Podczas swojego pierwszego występu konkursowego – na zorganizowanym w 2008 roku w Szczurowej Przeglądzie Zespołów i Kapel Ludowych „Krakowski Wianek” –  zdobyła II miejsce w kategorii form autentycznych. Rok później w tej samej rywalizacji udało się zając miejsce I. Podobne sukcesy grupa odnosiła w 2012, 2013 i 2014 roku. Wystąpiła również na „Przeglądzie zwyczajów i obrzędów ludowych w Łużnej”, gdzie ponownie zajęła najwyższą lokatę. W tym samym roku członkowie „Porąbcoków” wystąpili na Biesiadzie Karpackiej w Nowym Sączu, a także na Biesiadzie Agroturystycznej w Porąbce Uszewskiej.
Swój największy sukces zespół odniósł w październiku 2015 roku, podczas występu na „XXXI Ogólnopolskim Konkursie Tradycyjnego Tańca Ludowego” w Trzcianie koło Rzeszowa. Grupie z Porąbki Uszewskiej udało się tam zająć II miejsce. Dodatkowo, dwoje z członków zespołu otrzymało również wyróżnienie w kategorii tańca par.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102021

pr102021sp

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .