Reklama
Konserwacja kapliczki i kontrola gotowości bojowej
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 26 lipca 2021 00:00

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Czchowie od lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ma na swoim koncie dziesiątki wyjazdów rocznie. - Jest jedną z najlepszych w powiecie – przekonuje burmistrz Marek Chudoba, a zarazem szef struktur gminnych ZOSP RP w Czchowie.  


OSP w Czchowie jest w KSRG od 1995 roku. To elitarne grono jednostek: z jednej strony prestiż, z drugiej strony wielkie wyzwanie. Przynależność do KSRG wymaga odpowiedniego wyszkolenia oraz sprzętu. Jednostka ma na stanie cztery samochody bojowe. Ale OSP Czchów nie tylko walczy z pożarami, pomaga poszkodowanym w wypadkach samochodowych oraz wspiera mieszkańców podczas klęsk żywiołowych, ale także bierze aktywny udział w zyciu społecznym, kulturalnym czy religijnym

Prace konserwatorskie
Ochotnicza Straż Pożarna w Czchowie jest Beneficjentem operacji pn. „Prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku” mającej na celu zachowanie dziedzictwa lokalnego poprzez prace konserwatorsko - restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkowej drewniano - kamiennej kapliczce św. Jana Nepomucena w Czchowie wzniesionej w I poł. XIX wieku, będącego obiektem dziedzictwa kulturowego. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja Zarządzająca PROW na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Udana kontrola
Niedawno przedstawiciele Komendy Powiatowej w Brzesku, w osobach: st. Bryg. Andrzej Kufta z-ca Komendanta Powiatowego, bryg. Wojciech Podleś naczelnik wydziału operacyjnego, ml. Kpt Wojciech Cetnarowski dyżurny operacyjny, przeprowadzili w naszej jednostce kontrolę gotowości operacyjnej. Nasi druhowie wykonywali w ramach tej kontroli założenie: pożar w budynku wielokondygnacyjnym. Wszystkie wykonywane w ramach czynności były skrupulatnie przez kontrolujących obserwowane i oceniane. Ogólna ocena kontroli – bardzo dobry.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .