Tragiczny wypadek w Gnojniku
WYDARZENIA - Gnojnik
niedziela, 27 października 2013 21:19

wyognojnikTrzy osoby zginęły w wypadku do którego doszło dzisiaj w Gnojniku, na drodze krajowej Brzesko – Czchów – Nowy Sącz. 8 osób jest rannych, w tym trzy bardzo ciężko. Wszyscy trafili do pobliskich szpitali, m.in. do Brzeska.  Na miejscu jest kilkudziesięciu strażaków (siedem zastępów straży pożarnej oraz policja – kilkunastu funkcjonariuszy oraz prokurator). Do pomocy poszkodowanym wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Policja, pod nadzorem prokuratora rejonowego w Brzesku, ustala przyczyny tragedii. Inspektor Roman Gurgul, komendant powiatowy policji w Brzesku mówi natomiast, że ofiary śmiertelne to pasażerowie busa, którym podróżowało w sumie 11 osób. Wszystko wskazuje na to, że wypadły z pojazdu w trakcie dachowania i zostały przez niego przygniecione. Do wypadku doszło około godziny 17.00. Wtedy to wyjeżdżający z drogi podporządkowanej osobowy volkswagen golf wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym drogą krajową busie mercedes sprinter. W tej sytuacji kierowca tego pojazdu za wszelką cenę chcąc uniknąć zderzenia, bardzo  ostro skręcił w stronę pobocza, otarł się o golfa i nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego volkswagena.  W efekcie  bus przewrócił się i dachował. Droga, jest zablokowana policja wyznaczyła objazdy przez Wojnicz lub Tymową i Nowy Wiśnicz. Droga krajowa jest całkowicie zablokowana. Objazdy, zdaniem policji potrwają co najmniej kilka godzin.

 

[mir]


Komentarze (2)

Pseudonim : (*) 28 październik 2013 08:54
Smutne święto zmarłych dla rodzin ofiar (*)
Pseudonim : Ania 28 październik 2013 21:08
Straszne,brak słów.Mam nadzieję,że wszyscy ranni wrócą do zdrowia, a rodziny tych którzy zginęli poradzą sobie w tych bardzo trudnych , tragicznych chwilach.Trzeba dalej żyć.Szczerze współczuję.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .