Gnojnik


Gnojnik. Warsztaty żywieniowe PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2019 09:00

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gnojniku serdecznie zaprasza na warsztaty kulinarne i żywieniowe, które odbędą się jutro, 21 maja w Lewniowej. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, jak jeść zdrowo, smacznie i niedrogo. W czasie warsztatów wszyscy uczestnicy biorą aktywny udział w przygotowywaniu potraw, które później wspólnie spożywają. Menu:
Dwa rodzaje pasty z fasoli, brownie z fasoli, paszteciki z fasoli ze śliwką, pulpety z kaszy gryczanej i fasoli. Warsztaty są bezpłatne i przeznaczone dla odbiorców pomocy żywnościowej.

 
Uszew. Nowe Volvo dla jednostki OSP PDF Drukuj Email
niedziela, 12 maja 2019 19:15

006 PTR 5055Z „uzbrojeniem” kosztowało ponad milion złotych. Zakup nie byłby możliwy gdyby na pojazd strażacki nie złożyło się kilka instytucji: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, samorząd gminy Gnojnik i sołectwo Uszew. Tylko z Funduszu Sołeckiego na ten cel przeznaczono 100 tysięcy złotych. Dzisiaj uroczyście poświęcono nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBARt 2,7/16 marki Volvo  z napędem 4x2. W sumie koszt zakupu wyniósł niespełna 800 tysięcy (bez uzbrojenia, same nożyce do cięcia to wydatek rzędu 70 tysięcy złotych). Ponadto samochód wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 2700 litrów oraz 270 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. – Zakup samochodu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Gnojnik, która na ten cel przeznaczyła czterysta tysięcy złotych. WFOŚiGW przekazał natomiast 200 tysięcy złotych, tyle samo Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – wylicza wójt Sławomir Paterek, który wraz z przedstawicielami komendy wojewódzkiej i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz wiceministra zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko wręczył uroczyście druhom kluczyki do nowego pojazdu.

 
Uszew. Kolejny etap prac niebawem PDF Drukuj Email
środa, 08 maja 2019 18:35

Wiele wskazuje na to, że niebawem rozpoczną się prace przy II etapie budowy obiektu wielofunkcyjnego w Uszwi. Wójt Gminy Gnojnik ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania „Budowa obiektu łączącego funkcje kulturalną i przedszkolną w Uszwi – Etap II - stan wykończeniowy”. Przypomnijmy, że I etap inwestycji zakładał postawienie budynku w stanie surowym wraz z pokryciem dachowym, co kosztowało blisko 1,8 miliona złotych. W marcu ubiegłego roku Gmina Gnojnik otrzymała dwie dotacje w kwocie ponad 1,73 miliona zł z przeznaczeniem na budowę i wyposażenie części kulturalnej budynku wielofunkcyjnego w Uszwi. Jedna z tych  dotacji została pozyskana w ramach działania 11.2 Odnowa obszarów wiejskich Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 (RPO WM). Program dawał szansę na uzyskanie dofinansowanie do budowy obiektów kulturalnych, a obiekt w Uszwi ma właśnie łączyć funkcje kulturalne (świetlica, biblioteka z czytelnią) z funkcjami przedszkolnymi.

 
Gnojnik. Mini Błysk” i „Błysk” z sukcesami PDF Drukuj Email
środa, 08 maja 2019 18:33

Mini Błysk” i „Błysk” – dwa zespoły taneczne, które na co dzień działają przy Centrum Kultury Gminy Gnojnik znowu odnoszą sukcesy. Postawa dziewcząt cieszy – bo to po „Szkrabach” są kolejne, eksportowe zespoły gminne. Niedawno w pińczowskiej hali widowiskowo-sportowej trwał VII Otwarty Turniej Tańca 2019. Plan turnieju wyglądał następująco: I blok – zespoły i soliści w dwóch kategoriach wiekowych 5-6 lat i 7-8 lat, blok II – zespoły i soliści w wieku; 9-11 lat, 12-15 lat, 16 lat i powyżej. Ten ogólnopolski turniej taneczny od wielu lat cieszy się ogromną popularnością.

 
Gnojnik. Zgłoszenia do końca kwietnia PDF Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2019 00:00

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski o przyznanie nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, a także nagród za osiągnięcia w dziedzinie sportu. Nagrody i wyróżnienia w dziedzinie kultury mogą być przyznawane: osobom fizycznym, grupom, stowarzyszeniom lub zespołom z terenu Gminy, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną kultury Gminy Gnojnik na podstawie całokształtu działalności lub pojedynczych osiągnięć o istotnym znaczeniu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 95

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .