Region Tarnowski


Powiat Tarnowski. Wymiana pieców PDF Drukuj Email
środa, 22 maja 2019 20:11

Starostwo Powiatowe w Tarnowie prowadzi nabór wniosków o przyznanie dotacji celowych ze środków budżetu powiatu, w formie refundacji kosztów, na realizację działań z zakresu ochrony środowiska, obejmujących trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym. Termin przyjmowania wniosków został przedłużony do 30 czerwca.

 
Zakliczyn. Rowerem po malowniczych terenach doliny Dunajca PDF Drukuj Email
wtorek, 21 maja 2019 09:01

Z okazji rozpoczęcia budowy odcinka trasy rowerowej EuroVelo 11 na wałach przeciwpowodziowych Dunajca w gminie Zakliczyn odbył się briefing prasowy m.in. z udziałem Wicemarszałka Małopolski Łukasza Smółki oraz Anny Pieczarki z Zarządu Województwa. Nowy fragment małopolskiej części, określanej mianem VeloNatura, umożliwi wkrótce podróżowanie rowerem po kolejnych najpiękniejszych terenach doliny tej rzeki. W budowie jest następny fragment liczącej prawie 6 tys. km europejskiej trasy EuroVelo 11 od zapory w Czchowie do Lusławic. Długość budowanego przez województwo małopolskie odcinka przez gminy Czchów i Zakliczyn wynosi 16,8 kilometrów, a koszt to prawie 9 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Strabag Infrastruktura Południe S.p. z. o.o.

 
Rzuchowa. Wojewoda się zgodził PDF Drukuj Email
sobota, 18 maja 2019 00:00

Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Promyk” w Ruchowej nie przypadkowo nadano takie „imię”.  Jakkolwiek można je interpretować na różne sposoby: jeden wniosek nasuwa się sam: placówka to Promyk nadziei. Nadziei na lepsze życie, na szczęście… Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Promyk” w Rzuchowej została powołana do życia w 2011 roku i rozpoczęła swą działalność jako placówka typu socjalizacyjnego. W grudniu 2017 roku Placówka uzyskała zezwolenie Wojewody Małopolskiego na przekształcenie i działa jako placówka opiekuńczo-wychowawcza łącząca zadania placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjnego i placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego. Zmiana ta była podyktowana potrzebą zapewnienia miejsc interwencyjnych dla dzieci pochodzących z terenu Powiatu Tarnowskiego.

 
Grand Press Photo 2019. Trzy nominacje dla brzeszczanina PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2019 23:58

gpp2019Piotr Tracz, pochodzący z Brzeska fotograf otrzymał aż trzy nominacje w tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo, który uchodzi za najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej. Tracz otrzymał nominację w kategoriach: Życie codzienne – zdjęcie pojedyncze, Ludzie – zdjęcie pojedyncze, Środowisko – zdjęcie pojedyncze.

 
Aktywny i bezpieczny powiat brzeski PDF Drukuj Email
wtorek, 07 maja 2019 15:03

Powiat Brzeski od trzech lat promuje sport, rekreację i zdrową rywalizację w ramach autorskiej akcji pn. „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”.
Trzecia edycja rozpoczęła się wraz z pierwszymi godzinami kalendarzowej wiosny. Od trzech lat 21 marca nie kojarzy się już z Dniem Wagarowicza. Mieszkańcy Powiatu Brzeskiego postawili na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji. Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się ponad 420 osób. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to jednak uczestnicy akcji, nie szczędząc czasu, aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse, aby wraz z nadejściem września stanąć na podium.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 72

zuzia2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .